Dokąd zmierzasz Kościele? – opcja Franciszka

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOKĄD ZMIERZASZ KOŚCIELE? – OPCJA FRANCISZKA

Dokąd zmierzasz Kościele? – opcja Franciszka

W obliczu kryzysu Kościoła, warto przede wszystkim zapytać, jaką diagnozę, prognozę i propozycje drogi wyjścia mają ci, którzy są do takiej oceny najbardziej kompetentni. Na poprzednim spotkaniu Filozoficznego Forum Obywatelskiego Dialogu staraliśmy się spojrzeć na kryzys w Kościele oczami papieża Benedykta XVI. Debata najbliższa zatytułowana będzie natomiast

Dokąd zmierzasz Kościele? – Opcja Franciszka.

Spróbujemy zastanowić się wspólnie nad tym, jaką diagnozę stanu Kościoła postawił papież Franciszek na początku swojego pontyfikatu? Co uznał za rzeczy najważniejsze, najpilniej wymagające naprawy i jakie podjął ku temu środki? Co pozytywnie wyróżnia pontyfikat papieża Franciszka na tle jego poprzedników? Czy po dziesięciu latach jego pontyfikatu da się powiedzieć, że widać już przynajmniej jakieś oznaki budzące nadzieję na wychodzenie z kryzysu? Jakie są słabsze strony aktualnego pontyfikatu i czego dotyczą najważniejsze związane z nim kontrowersje?

W debacie wezmą udział udział ks. dr hab. Robert Woźniak – teolog  z UPJPII oraz dr hab. Piotr Sikora – filozof i teolog z Ignatianum, redaktor Tygodnika Powszechnego.  Spotkanie poprowadzi prof. Zbigniew Stawrowski.

Zapraszamy w piątek 21 kwietnia o godz. 17:00 do naszego Instytutu przy ul. Sławkowskiej 14 (I piętro).

Bezpłatne wejściówki można otrzymać, pisząc na adres: instytut@tischner.org.pl

PLIKI DO POBRANIA
Skip to content