Godność człowieka wobec śmierci – DZIECKO

Godność człowieka wobec śmierci — Dziecko
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GODNOŚĆ CZŁOWIEKA WOBEC ŚMIERCI – DZIECKO

Godność człowieka wobec śmierci – DZIECKO

Godność człowieka wobec śmierci — Dziecko

18.10 (środa) godz. 18:00

Godność człowieka wobec śmierci — Dziecko”,

z Jolantą Goździk rozmawia Krystyna Ablewicz

 

To może przydarzyć się każdemu, choć niemal każdy, komu się to przydarzy pyta: „Dlaczego ja?” Śmiertelna choroba dziecka to sytuacja graniczna, jak sama śmierć. Nikt nie może nas w niej zastąpić, nikt nie może zdjąć z nas odpowiedzialności za wybory, które musimy wówczas podejmować. To wybory, przed którymi stoi każda rodzina osoby terminalnie chorej, ale w przypadku dziecka wydaje się jeszcze bardziej trudna.

Walczyć wbrew beznadziei, szukać ratunku za wszelką cenę, nawet kiedy fachowcy mówią, że nie ma już ratunku? Czy może zostawić tę szamotaninę, by być z tym o kogo walczę – nie przegapić już ani jednej chwili?

Nasz gość – dr hab. Jolanta Goździk z Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera – od lat towarzyszy chorym dzieciom i ich rodzinom. Pracuje również w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu (jest kierownikiem  Ośrodka Transplantacji). Zna więc z pierwszej ręki konsekwencje tych tragicznych wyborów: zna szpital i jego procedury oraz praktykę hospicjum, które opiekuje się terminalnie chorymi dziećmi w ich własnych domach.

Rozmowę poprowadzi dr hab. Krystyna Ablewicz, pedagog i psychoterapeutka, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Miejsce: Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Sławkowska 14, I piętro; Kraków

Bezpłatne wejściówki można otrzymać pisząc na adres: instytut@tischner.org.pl

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content